Home WK voetbal Wie zijn de favorieten voor het WK 2026?

Wie zijn de favorieten voor het WK 2026?

0
66
Wie zijn de favorieten voor het WK 2026?

Het is weer bijna zover, aankomende zomer gaat het WK voetbal weer beginnen. Voor het eerst doen er maar liefst 48 landen mee aan het prestigieuze toernooi, het grootste eindtoernooi dat ooit is gespeeld. De WK-finale staat gepland voor 19 juli 2026 in MetLife Stadium in New Jersey.

Vele landen komen in topvorm het WK in en zullen vol voor de winst gaan. In Mexico, de Verenigde Staten en Canada zal het onvoorspelbaar worden wie er uiteindelijk met de eindwinst vandoor zal gaan. Heeft Nederland kans om het WK 2026 te winnen? De bookmakers zijn er in ieder geval over uit welke teams de meeste kans maken op de eindoverwinning.

De favoriet, Spanje

De grootste favoriet voor de eindwinst is volgens de bookmakers Spanje. Spanje won het afgelopen EK met overmacht. Spanje wist maar liefst zeven keer op rij te winnen om de eindwinst op het EK binnen te halen. In het verleden zijn er teams geweest die een “ogenschijnlijk” makkelijke loting hadden gekregen richting de finale, maar bij Spanje was dit absoluut niet het geval. In de groepsfase zat Spanje in de ‘groep des doods’, met sterren als Yamal en Rodri moesten de Spanjaarden afrekenen met de stugge Italianen en de strijdlustige Kroaten. Van tevoren werd dan ook een hels karwij voorspeld, maar niets bleek minder waar.

Spanje zijn route naar het EK winst

Groepsfase

  • Spanje 3 – 0 Kroatië
  • Spanje 1 – 0 Italië
  • Albanië 0 – 1 Spanje
  • Knockout-fase

  • Spanje 4 – 1 Georgië
  • Spanje 2 – 1 Duitsland
  • Spanje 2 – 1 Frankrijk
  • Finale

  • Spanje 2 – 1 Engeland

Zijn de Spanjaarden nog steeds zo goed?

Na het winnen van het EK ging Spanje gewoon door met het winnen van wedstrijden. in de Uefa Nations League won Spanje met 3 – 2 van Nederland in een ongelofelijk spannende wedstrijd. Toch was het uiteindelijk Portugal dat er met de trofee vandoor ging. Cristiano Ronaldo zorgde ervoor dat het naar strafschoppen ging, hier was Portugal foutloos en won het met 5-3.

Het niveau van Spanje is echter nooit gedaald, in elke wedstrijd laten ze zien een zeer goed positiespel onder de knie te hebben, iets wat weinig nationale elftallen weet te creëren door de weinig trainingsuren. Met spelers als Rodri (Manchester City), Ruiz (PSG) en Dani Olmo (Barcelona) op het middenveld is dat ook niet heel gek. Het is dan ook voor niemand verrassend dat Spanje tot de favorieten behoort voor de eindwinst en volgens de bookmakers zelfs de topfavoriet.

It’s Coming Home, Engeland

“Football is coming home”, een slogan en lied dat ondertussen wereldberoemd is geworden. Voetbal is, zoals velen weten, ontstaan in Engeland en daarom zien de Engelsen het als de thuisbasis van het voetbal. Elk eindtoernooi zijn de Engelsen er weer van overtuigd dat ze het eindtoernooi gaan winnen, en gaan ze met sterspelers naar het toernooi toe. Ieder toernooi in recente jaren valt echter tegen. Hebben de Engelse sterspelers onder leiding van Thomas Tuchel dit jaar wel een kans?

Kan deze generatie het wel?

Tijdens de gouden generatie van Engeland met spelers als Beckham, Gerrard, Lampard etcetera heeft Engeland niets gewonnen. Een generatie die zo talentvol was en niks wist te bereiken. Door rivaliteit tussen clubs en daardoor tussen spelers werd deze gouden generatie nooit succesvol.

In de nieuwe generatie is dit echter veel minder. Spelers spelen al sinds kleins af aan met elkaar in de nationale jeugdelftallen waardoor er juist vriendschappen zijn. Ook kwalitatief is de Engelse ploeg ongelofelijk sterk, voor Engeland zal het heel bepalend worden of ze in wedstrijden hun creatieve spelers in stelling kunnen brengen. Al weten ze Foden, Saka of Palmer goed te gebruiken, zijn de Engelsmannen een van de topfavorieten. De bookmakers schatten ze als de grootste favoriet na Spanje.

Les Bleus

Voor niemand is het ondertussen verrassend, maar de Fransen zijn ook weer een van de grote favorieten voor de winst op het WK in 2026. Ze wonnen in 2018 nog het WK en zullen op zoek zijn om nog een trofee toe te voegen aan de al grote prijzenkast.

Sterrenensemble

Zoals al vele jaren is het team van Frankrijk eigenlijk te goed. Het Franse team zit zo vol met kwaliteit dat er een grote kans is dat er echte topspelers thuis moeten blijven omdat er simpelweg geen ruimte is voor hen. De absolute topspelers zoals Mbappé, Dembélé, Doué, Olise, Theo Hernández en William Saliba bezetten al een redelijk groot gedeelte van de selectie. Toppers als Nkunku, Upamecano, Konaté, Lucas Hernández, Gusto en Koundé zullen echt in absolute topvorm moeten zijn om hun plaats in de selectie af te dwingen, want de concurrentie is moordend.
Wanneer dit sterrenelftal ook daadwerkelijk zijn vorm weet te vinden is Frankrijk een van de gevaarlijkste teams van het aankomende WK. De aanval van de Fransen heeft zoveel techniek en snelheid dat ze het elke tegenstander lastig gaan maken en met angst het veld in laten komen. Trainer Deschamps zal gebrand zijn om in zijn laatste eindtoernooi als trainer de winst binnen te slepen. De geruchten gaan dat niemand minder dan Zidane de taak na het WK op zich zal nemen en een nieuwe periode zal leiden voor de Fransen.

De titelhouder

Kunnen ze het weer doen? De Argentijnen waren de winnaars in 2022 in Qatar. In een rollercoaster van een toernooi konden zij uiteindelijk de wereldtitel omhooghouden met Messi als hun leider.
Weinig mensen hadden in 2022 Argentinië als favoriet voor de eindwinst. Zelfs in de groepsfase leken ze er bijna uit te gaan door een verlies tegen Saoedi-Arabië. Maar uiteindelijk, door ongelooflijke wilskracht en doorzettingsvermogen, hebben de Argentijnen iedereen verrast. De combinatie van een absolute wil om te winnen voor hun land, voor hun eer en voor Messi met kwalitatief goede spelers bleek een gouden formule te zijn. Ze zijn dit WK wederom niet de absolute favoriet maar het is gebleken dat je Argentinië nooit mag uitsluiten.

Nederland

Wordt het dan eindelijk het jaar van Nederland? Nederland heeft een ongelofelijke voetbalhistorie met spelers die voor altijd een stempel op het voetbal hebben gedrukt, maar een wereldtitel is altijd een illusie geweest.
Nederland speelde ooit in 1905 zijn eerste interland tegen onze buren België en vanaf dat punt is Nederland gaan bouwen aan een reputatie. Door spelers als Cruijff, Neeskens, Van Hanegem, Gullit, De Boer of Van Basten liet Nederland zien als klein land ongelofelijke wereldsterren te kunnen produceren. Echter bleef een WK-winst altijd uit. We kwamen wel meermaals dichtbij: In 1974, 1978 en 2010 werd het Nederlands elftal tweede en in 2014 kregen we de bronzen medaille. Vooral 2010 is een WK dat ongelofelijke pijn meebrengt bij de huidige voetbalfan, want we waren zo dichtbij maar toch ook zo ver weg.

Hoop

Er is echter licht aan het einde van de tunnel. Deze zomer is er weer een kans en Nederland gaat naar Amerika met volle vertrouwen. Nederland heeft nog nooit zoveel spelers in topcompetities gehad als nu en heeft tegen Spanje laten zien afgelopen jaar dat het een land is om rekening mee te houden.
Voor welke spelers en opstelling onze trainer Ronald Koeman ook gaat kiezen, Nederland is dan wellicht niet de favoriet volgens de bookmakers, wij kunnen met volle hoop en geloof de wedstrijden kijken. Het WK-speelschema is al bekend en biedt perspectief.

De favorieten voor het WK 2026 volgens de Bookmakers

Volgens de bookmakers is de favoriet Spanje voor de eindwinst met Engeland kort gevolgd. In onderstaande tabel staat de quotering van de toplanden: hoe lager de quotering, hoe groter de kans is op de eindwinst.

LandQuotering
Spanje5,50
Engeland6,50
Frankrijk9,00
Brazilië9,00
Argentinië9,00
Portugal12,00
Duitsland13,00
Nederland21,00

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here